Kategorie
Inne

Jak przygotować dom na nocowanie gości?

Odwiedziny gości z nocowaniem są okazją do bliższego poznania się, długich rozmów i wspólnych plotek przy śniadaniu. Warto postarać się, aby nasi goście czuli się komfortowo przez cały czas ich pobytu. Poniżej przedstawiamy kilka rad, w jaki sposób przygotować się gdy goście zostają na noc.

Zadbaj o czystą przestrzeń

W momencie kiedy zapraszamy gości, warto zadbać o czystość w mieszkaniu. Wytarcie kurzy i umycie podłogi to nie wszystko. Czasem zapominamy o takich rzeczach, które nasi goście mogą zauważyć. Dlatego przed przyjazdem bliskich pamiętaj, aby:

  • Zwrócić uwagę czy okna i lustra w mieszkaniu są czyste. Jest to szczególnie istotne w bardzo słoneczne dni.
  • Pozbyć się wszelkich pajęczyn z sufity, żyrandola i karniszy.
  • Wytrzeć ślady palców na meblach, które posiadają wysoki połysk.
  • Koniecznie zadbać o czystą i świeżą pościel dla gości.
  • Zorganizować miejsce na płaszcze i buty.

Ważne drobiazgi dla gości

Gdy goście zostają na noc, zadbaj o ich komfort, poprzez przygotowanie małych, ale ważnych drobiazgów. Jeszcze przed przyjazdem bliskich przygotuj czyste ręczniki, nieużywane szczoteczki do zębów oraz przypilnuj, aby podstawowe kosmetyki znajdowały się w widocznych, łatwo  dostępnych miejscach. Nie posiadasz ogrzewania podłogowego? Szczególnie w zimę przydatne będą kapcie dla gości, aby ich bose stopy nie marzły od zimnej podłogi.

Stwórz przyjemny nastrój

Nastrój można tworzyć na wiele sposobów. To on odpowiada za nasze samopoczucie i poczucie wygody w danym miejscu. Dlatego koniecznie zadbaj o świeczki i przyjemną woń w mieszkaniu. Na rynku jest wiele rodzajów wielkości i zapachów świeczek. Postaw na takie, które nie przytłoczą Twoich gości i idealnie będą komponować się z wystrojem Twojego mieszkania. Dobrym pomysłem może być również kominek zapachowy, do którego możesz nalać wodę zmieszaną z olejkami eterycznymi lub włożyć woski zapachowe.

Zadbaj o relacje

Moment gdy goście zostają na noc to nie tylko test na bycie perfekcyjnym gospodarzem, ale przede wszystkim okazja do pogłębienia
i wzmocnienia relacji. Dlatego koniecznie pamiętaj, aby w trakcie spotkania skupić się na drugiej osobie i okazać jej zainteresowanie oraz akceptacje. W tracie spotkania możesz zaproponować np. wspólne oglądanie filmów, gotowanie, granie w planszówkę lub oglądanie starych albumów ze zdjęciami. Możliwości na wspólne spędzanie czasu jest wiele, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.